TDK Corporation CGA6L3C0G2E103J160AA
Part No.:
CGA6L3C0G2E103J160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L3C0G2E103J160AA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 250V C0G 1210
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L3C0G2E103J160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L3C0G2E103J160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L3C0G2E103J160AA?
Image CGA6L3C0G2E103J160AA
Part Number CGA6L3C0G2E103J160AA
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)