TDK Corporation CGA6L2C0G1H333J160AA
Part No.:
CGA6L2C0G1H333J160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L2C0G1H333J160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V C0G 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L2C0G1H333J160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L2C0G1H333J160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L2C0G1H333J160AA?
Image CGA6L2C0G1H333J160AA
Part Number CGA6L2C0G1H333J160AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)