TDK Corporation CGA6L1X7T2J104M160AE
Part No.:
CGA6L1X7T2J104M160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L1X7T2J104M160AE.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L1X7T2J104M160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L1X7T2J104M160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L1X7T2J104M160AE?
Image CGA6L1X7T2J104M160AE
Part Number CGA6L1X7T2J104M160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)