TDK Corporation CGA6J4C0G2J822G125AA
Part No.:
CGA6J4C0G2J822G125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6J4C0G2J822G125AA.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,C0G,6
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6J4C0G2J822G125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6J4C0G2J822G125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6J4C0G2J822G125AA?
Image CGA6J4C0G2J822G125AA
Part Number CGA6J4C0G2J822G125AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)