TDK Corporation CGA6J2NP01H223J125AA
Part No.:
CGA6J2NP01H223J125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6J2NP01H223J125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1210
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6J2NP01H223J125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6J2NP01H223J125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6J2NP01H223J125AA?
Image CGA6J2NP01H223J125AA
Part Number CGA6J2NP01H223J125AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)