TDK Corporation CGA5L4X7T2W104M160AA
Part No.:
CGA5L4X7T2W104M160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L4X7T2W104M160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L4X7T2W104M160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L4X7T2W104M160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L4X7T2W104M160AA?
Image CGA5L4X7T2W104M160AA
Part Number CGA5L4X7T2W104M160AA
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)