TDK Corporation CGA5L4X7R2J333M160AA
Part No.:
CGA5L4X7R2J333M160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L4X7R2J333M160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L4X7R2J333M160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L4X7R2J333M160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L4X7R2J333M160AA?
Image CGA5L4X7R2J333M160AA
Part Number CGA5L4X7R2J333M160AA
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)