TDK Corporation CGA5L4C0G2J822G160AE
Part No.:
CGA5L4C0G2J822G160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L4C0G2J822G160AE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1206,C0G,6
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L4C0G2J822G160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L4C0G2J822G160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L4C0G2J822G160AE?
Image CGA5L4C0G2J822G160AE
Part Number CGA5L4C0G2J822G160AE
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)