TDK Corporation CGA5L4C0G2J822G160AA
Part No.:
CGA5L4C0G2J822G160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L4C0G2J822G160AA.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1206,C0G,6
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L4C0G2J822G160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L4C0G2J822G160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L4C0G2J822G160AA?
Image CGA5L4C0G2J822G160AA
Part Number CGA5L4C0G2J822G160AA
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)