TDK Corporation CGA5L3X8R2A224K160AE
Part No.:
CGA5L3X8R2A224K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L3X8R2A224K160AE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X8R 1206
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L3X8R2A224K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L3X8R2A224K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L3X8R2A224K160AE?
Image CGA5L3X8R2A224K160AE
Part Number CGA5L3X8R2A224K160AE
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)