TDK Corporation CGA5L3X7T2E224K160AA
Part No.:
CGA5L3X7T2E224K160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L3X7T2E224K160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1206
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L3X7T2E224K160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L3X7T2E224K160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L3X7T2E224K160AA?
Image CGA5L3X7T2E224K160AA
Part Number CGA5L3X7T2E224K160AA
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)