TDK Corporation CGA5L3X5R1H155K160AB
Part No.:
CGA5L3X5R1H155K160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L3X5R1H155K160AB.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X5R 1206
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L3X5R1H155K160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L3X5R1H155K160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L3X5R1H155K160AB?
Image CGA5L3X5R1H155K160AB
Part Number CGA5L3X5R1H155K160AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)