TDK Corporation CGA5L3X5R1E685K160AB
Part No.:
CGA5L3X5R1E685K160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L3X5R1E685K160AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X5R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L3X5R1E685K160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L3X5R1E685K160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L3X5R1E685K160AB?
Image CGA5L3X5R1E685K160AB
Part Number CGA5L3X5R1E685K160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)