TDK Corporation CGA5L2X5R1E225M160AA
Part No.:
CGA5L2X5R1E225M160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L2X5R1E225M160AA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L2X5R1E225M160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L2X5R1E225M160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L2X5R1E225M160AA?
Image CGA5L2X5R1E225M160AA
Part Number CGA5L2X5R1E225M160AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)