TDK Corporation CGA5L2X5R1C685M160AA
Part No.:
CGA5L2X5R1C685M160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L2X5R1C685M160AA.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X5R 1206
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L2X5R1C685M160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L2X5R1C685M160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L2X5R1C685M160AA?
Image CGA5L2X5R1C685M160AA
Part Number CGA5L2X5R1C685M160AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)