TDK Corporation CGA5L1X8R1E335K160AE
Part No.:
CGA5L1X8R1E335K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X8R1E335K160AE.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X8R 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X8R1E335K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X8R1E335K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X8R1E335K160AE?
Image CGA5L1X8R1E335K160AE
Part Number CGA5L1X8R1E335K160AE
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination, High Temperature
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)