TDK Corporation CGA5L1X8L0G226M160AC
Part No.:
CGA5L1X8L0G226M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X8L0G226M160AC.pdf
Description:
CAP CER X8L 4V 22UF 20% 1.60MM
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X8L0G226M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X8L0G226M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X8L0G226M160AC?
Image CGA5L1X8L0G226M160AC
Part Number CGA5L1X8L0G226M160AC
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)