TDK Corporation CGA5L1X7T2J473K160AE
Part No.:
CGA5L1X7T2J473K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7T2J473K160AE.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7T 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7T2J473K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7T2J473K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7T2J473K160AE?
Image CGA5L1X7T2J473K160AE
Part Number CGA5L1X7T2J473K160AE
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)