TDK Corporation CGA5L1X7S1A156M160AC
Part No.:
CGA5L1X7S1A156M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7S1A156M160AC.pdf
Description:
CAP CER 15UF 10V X7S 1206
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7S1A156M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7S1A156M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7S1A156M160AC?
Image CGA5L1X7S1A156M160AC
Part Number CGA5L1X7S1A156M160AC
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)