TDK Corporation CGA5L1X7R1V335M160AC
Part No.:
CGA5L1X7R1V335M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7R1V335M160AC.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 35V X7R 1206
Shipping
Inventory:272
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7R1V335M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7R1V335M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7R1V335M160AC?
Image CGA5L1X7R1V335M160AC
Part Number CGA5L1X7R1V335M160AC
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)