TDK Corporation CGA5L1X7R1E335M160AC
Part No.:
CGA5L1X7R1E335M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7R1E335M160AC.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7R1E335M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7R1E335M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7R1E335M160AC?
Image CGA5L1X7R1E335M160AC
Part Number CGA5L1X7R1E335M160AC
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)