TDK Corporation CGA5L1X7R1E106K160DE
Part No.:
CGA5L1X7R1E106K160DE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7R1E106K160DE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE SOFT TERM,1206,
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7R1E106K160DE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7R1E106K160DE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7R1E106K160DE?
Image CGA5L1X7R1E106K160DE
Part Number CGA5L1X7R1E106K160DE
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)