TDK Corporation CGA5L1X7R1E106K160AD
Part No.:
CGA5L1X7R1E106K160AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7R1E106K160AD.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1206 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7R1E106K160AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7R1E106K160AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7R1E106K160AD?
Image CGA5L1X7R1E106K160AD
Part Number CGA5L1X7R1E106K160AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)