TDK Corporation CGA5L1X7R1C106K160DC
Part No.:
CGA5L1X7R1C106K160DC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1X7R1C106K160DC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,1206,X7R,16V,10
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1X7R1C106K160DC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1X7R1C106K160DC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1X7R1C106K160DC?
Image CGA5L1X7R1C106K160DC
Part Number CGA5L1X7R1C106K160DC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)