TDK Corporation CGA5L1C0G2A683J160AC
Part No.:
CGA5L1C0G2A683J160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5L1C0G2A683J160AC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V C0G 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5L1C0G2A683J160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5L1C0G2A683J160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5L1C0G2A683J160AC?
Image CGA5L1C0G2A683J160AC
Part Number CGA5L1C0G2A683J160AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)