TDK Corporation CGA5K4X7R2J223K130AE
Part No.:
CGA5K4X7R2J223K130AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5K4X7R2J223K130AE.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5K4X7R2J223K130AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5K4X7R2J223K130AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5K4X7R2J223K130AE?
Image CGA5K4X7R2J223K130AE
Part Number CGA5K4X7R2J223K130AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)