TDK Corporation CGA5K4X7R2J153M130AA
Part No.:
CGA5K4X7R2J153M130AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5K4X7R2J153M130AA.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5K4X7R2J153M130AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5K4X7R2J153M130AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5K4X7R2J153M130AA?
Image CGA5K4X7R2J153M130AA
Part Number CGA5K4X7R2J153M130AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)