TDK Corporation CGA5K1X7S3D471K130AE
Part No.:
CGA5K1X7S3D471K130AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5K1X7S3D471K130AE.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5K1X7S3D471K130AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5K1X7S3D471K130AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5K1X7S3D471K130AE?
Image CGA5K1X7S3D471K130AE
Part Number CGA5K1X7S3D471K130AE
Product Status Not For New Designs
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)