TDK Corporation CGA5K1X7S3A222M130AA
Part No.:
CGA5K1X7S3A222M130AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5K1X7S3A222M130AA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1206
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5K1X7S3A222M130AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5K1X7S3A222M130AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5K1X7S3A222M130AA?
Image CGA5K1X7S3A222M130AA
Part Number CGA5K1X7S3A222M130AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)