TDK Corporation CGA5K1X7S3A222K130AA
Part No.:
CGA5K1X7S3A222K130AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5K1X7S3A222K130AA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1206
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5K1X7S3A222K130AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5K1X7S3A222K130AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5K1X7S3A222K130AA?
Image CGA5K1X7S3A222K130AA
Part Number CGA5K1X7S3A222K130AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)