TDK Corporation CGA5H4X7R2J472M115AE
Part No.:
CGA5H4X7R2J472M115AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H4X7R2J472M115AE.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H4X7R2J472M115AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H4X7R2J472M115AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H4X7R2J472M115AE?
Image CGA5H4X7R2J472M115AE
Part Number CGA5H4X7R2J472M115AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)