TDK Corporation CGA5H4X7R2J332K115AA
Part No.:
CGA5H4X7R2J332K115AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H4X7R2J332K115AA.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H4X7R2J332K115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H4X7R2J332K115AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H4X7R2J332K115AA?
Image CGA5H4X7R2J332K115AA
Part Number CGA5H4X7R2J332K115AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)