CGA5H4C0G2J682J115AE.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA5H4C0G2J682J115AE |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Soft Termination |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.051" (1.30mm) |