TDK Corporation CGA5H4C0G2J682G115AA
Part No.:
CGA5H4C0G2J682G115AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H4C0G2J682G115AA.pdf
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H4C0G2J682G115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H4C0G2J682G115AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H4C0G2J682G115AA?
Image CGA5H4C0G2J682G115AA
Part Number CGA5H4C0G2J682G115AA
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)