TDK Corporation CGA5H4C0G2J562J115AE
Part No.:
CGA5H4C0G2J562J115AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H4C0G2J562J115AE.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 630V C0G/NP0 1206
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H4C0G2J562J115AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H4C0G2J562J115AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H4C0G2J562J115AE?
Image CGA5H4C0G2J562J115AE
Part Number CGA5H4C0G2J562J115AE
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)