TDK Corporation CGA5H3X7R2E223M115AE
Part No.:
CGA5H3X7R2E223M115AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H3X7R2E223M115AE.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H3X7R2E223M115AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H3X7R2E223M115AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H3X7R2E223M115AE?
Image CGA5H3X7R2E223M115AE
Part Number CGA5H3X7R2E223M115AE
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)