TDK Corporation CGA5H2X8R2A683K115AD
Part No.:
CGA5H2X8R2A683K115AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H2X8R2A683K115AD.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V 1206 EPOXY
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H2X8R2A683K115AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H2X8R2A683K115AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H2X8R2A683K115AD?
Image CGA5H2X8R2A683K115AD
Part Number CGA5H2X8R2A683K115AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)