TDK Corporation CGA5H2X8R1H224M115AA
Part No.:
CGA5H2X8R1H224M115AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H2X8R1H224M115AA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X8R 1206
Shipping
Inventory:655
Product Status:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H2X8R1H224M115AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H2X8R1H224M115AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H2X8R1H224M115AA?
Image CGA5H2X8R1H224M115AA
Part Number CGA5H2X8R1H224M115AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)