TDK Corporation CGA5H2X8R1E684M115AD
Part No.:
CGA5H2X8R1E684M115AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H2X8R1E684M115AD.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 25V 1206 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H2X8R1E684M115AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H2X8R1E684M115AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H2X8R1E684M115AD?
Image CGA5H2X8R1E684M115AD
Part Number CGA5H2X8R1E684M115AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)