TDK Corporation CGA5H2C0G1H473J115AD
Part No.:
CGA5H2C0G1H473J115AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H2C0G1H473J115AD.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V 1206 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H2C0G1H473J115AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H2C0G1H473J115AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H2C0G1H473J115AD?
Image CGA5H2C0G1H473J115AD
Part Number CGA5H2C0G1H473J115AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)