TDK Corporation CGA5H2C0G1H223J
Part No.:
CGA5H2C0G1H223J
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H2C0G1H223J.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H2C0G1H223J on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H2C0G1H223J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H2C0G1H223J?
Image CGA5H2C0G1H223J
Part Number CGA5H2C0G1H223J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)