TDK Corporation CGA5H1X7T2J223K115AC
Part No.:
CGA5H1X7T2J223K115AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5H1X7T2J223K115AC.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7T 1206
Shipping
Inventory:365
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5H1X7T2J223K115AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5H1X7T2J223K115AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5H1X7T2J223K115AC?
Image CGA5H1X7T2J223K115AC
Part Number CGA5H1X7T2J223K115AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)