TDK Corporation CGA5F2X8R1E334K085AD
Part No.:
CGA5F2X8R1E334K085AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5F2X8R1E334K085AD.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 25V 1206 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5F2X8R1E334K085AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5F2X8R1E334K085AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5F2X8R1E334K085AD?
Image CGA5F2X8R1E334K085AD
Part Number CGA5F2X8R1E334K085AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)