TDK Corporation CGA5F2C0G1H333J085AD
Part No.:
CGA5F2C0G1H333J085AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA5F2C0G1H333J085AD.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V 1206 EPOXY
Shipping
Inventory:532
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA5F2C0G1H333J085AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA5F2C0G1H333J085AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA5F2C0G1H333J085AD?
Image CGA5F2C0G1H333J085AD
Part Number CGA5F2C0G1H333J085AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)