CGA5C2C0G1H822J060AD.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA5C2C0G1H822J060AD |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 8200 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Epoxy Mountable |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.030" (0.75mm) |