CGA5C2C0G1H682J060AD.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA5C2C0G1H682J060AD |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.030" (0.75mm) |