TDK Corporation CGA4J4X7T2W223K125AE
Part No.:
CGA4J4X7T2W223K125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J4X7T2W223K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 450V X7T 0805
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J4X7T2W223K125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J4X7T2W223K125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J4X7T2W223K125AE?
Image CGA4J4X7T2W223K125AE
Part Number CGA4J4X7T2W223K125AE
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)