TDK Corporation CGA4J4X7T2W223K125AA
Part No.:
CGA4J4X7T2W223K125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J4X7T2W223K125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 450V X7T 0805
Shipping
Inventory:708
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J4X7T2W223K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J4X7T2W223K125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J4X7T2W223K125AA?
Image CGA4J4X7T2W223K125AA
Part Number CGA4J4X7T2W223K125AA
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)