TDK Corporation CGA4J4C0G2W562J125AA
Part No.:
CGA4J4C0G2W562J125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J4C0G2W562J125AA.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 450V C0G 0805
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J4C0G2W562J125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J4C0G2W562J125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J4C0G2W562J125AA?
Image CGA4J4C0G2W562J125AA
Part Number CGA4J4C0G2W562J125AA
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)