TDK Corporation CGA4J3X8R2A333K125AE
Part No.:
CGA4J3X8R2A333K125AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA4J3X8R2A333K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X8R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA4J3X8R2A333K125AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA4J3X8R2A333K125AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA4J3X8R2A333K125AE?
Image CGA4J3X8R2A333K125AE
Part Number CGA4J3X8R2A333K125AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)